START O NAS DLA CIAŁA DLA TWARZY MASAŻE DLA DŁONI
I STÓP
ZABIEGI
UZUPEŁNIAJĄCE
LEKARZE
I SPECJALIŚCI
MEDYCYNA
ESTETYCZNA
TERAPIA
PIJAWKAMI
CENNIK

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację a dobierzemy dla Ciebie odpowiedni program zabiegów w atrakcyjnej cenie.

telefon:
607 239 460

W naszym salonie każda pacjentka traktowana jest indywidualnie. Otoczona fachową opieką w atmosferze zapewniającej intymność i poczucie bezpieczeństwa, przyjemnie spędza czas oraz poprawia wyglad swojego ciała.


email: kontakt@spaanna.pl Spa Anna
ul.Wallendroda 32
ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI

Jak do nas dojechać?


promoc promoc promoc promoc promoc promoc

Hydrokolonoterapia

Jest to nowoczesna forma jednej z najstarszych metod naturalnego przywracania zdrowia poprzez głębokie płukanie jelita grubego wodą, bez użycia leków. Poprzez wprowadzenie do jelita przefiltrowanej i podgrzanej wody pobudzana jest jego perystaltyka, co sprawia, że usunięte zostają nagromadzone przez lata złogi pokarmowe w postaci kamieni kałowych.

Zabieg jest nowoczesną metodą oczyszczania organizmu poprzez głębokie płukanie jelita grubego. W trakcie kuracji usunięte zostają nagromadzone przez lata złogi pokarmowe w postaci kamieni kałowych. Wskazane jest aby każdy, bez względu na wiek, przynajmniej raz w roku skorzystał z zabiegu hydrokolonoterapii. Dla osób korzystających po raz pierwszy w życiu z terapii, zaleca się serię minimum 5 zabiegów w odstępie maksymalnie jednego tygodnia (w zależności od stopnia zanieczyszczenia).


Dlaczego należy przeprowadzać hydrokolonoterapię?

Człowiek współczesny zjada żywność wysoko przetworzoną, naszpikowaną konserwantami i barwnikami, prawie całkowicie pozbawioną błonnika. Ten styl odżywiania jest zabójczy dla pracy jelita grubego. Powoduje przewlekłe zaparcia lub biegunki, sprzyja gromadzeniu tzw. Kamieni kałowych ( wyschnięte masy kałowe przyklejone do ścianek jelita ), ich waga może dochodzić do 5 – 6 kg (obwisłe brzuchy to często skutek zapchanego jelita grubego ). Zdeformowane, zapchane kamieniami kałowymi jelito może uciskać na sąsiadujące narządy (typu wątroba, nerki, narządy kobiece), powodując zaburzenia w ich pracy. Zapchane jelito jest doskonałą pożywką dla bakterii, grzybów, pleśni, robaków.


Co daje zabieg?


Wskazania


Przeciwwskazania


PRZEBIEG ZABIEGU:

Hydrokolonoterapię przeprowadzamy przy pomocy specjalistycznego urządzenia, które po każdym zabiegu poddawane jest dezynfekcji. Pacjent ubrany w jednorazowe majtki i koszulę układa się na leżance na lewym boku, a następnie kładzie się na plecach, z nogami lekko ugiętymi w kolanach.
Za pomocą tzw. „obturatora”, do odbytu wprowadza się specjalną, plastikową rurkę „speculum” o średnicy około 20 mm, na głębokość od 5 do 8 cm. Rurka pokryta jest specjalnym żelem, dzięki czemu nie wywołuje żadnego dyskomfortu. Do rurki tej podłącza się dwa plastikowe wężyki – jeden cienki o średnicy około 8 mm, doprowadzający wodę, a drugi o średnicy około 20 mm, odprowadzający wypłukaną treść z jelita. Cały ten zestaw jest jednorazowy. Rurki podłącza się do specjalnego urządzenia, które posiada atest medyczny i jest zaopatrzone w zawór zwrotny, przyrządy do kontroli temperatury i ciśnienia oraz przepływu. Urządzenie pozwala także obserwować wypływające z jelita złogi, w specjalnie podświetlonym wizjerze. Urządzenie jest podłączone bezpośrednio do kanalizacji, dzięki czemu podczas zabiegu nie wydzielają się żadne nieprzyjemne zapachy.


ZALECENIA PO ZABIEGU:

Bezpośrednio po zabiegu należy pić dużo płynów i w ciągu pierwszych sześciu godzin jeść wyłącznie świeże warzywa oraz owoce.
Po zabiegu hydrokolonoterapii, zwiększa się w jelitach ilość prawidłowej flory bakteryjnej jelit, jednakże korzystne jest pobudzenie odbudowy tej mikroflory przez podawanie probiotyków (np. Lakcid, Trilac, Lacium, Nutriplant, Bactum) przez kilka dni po zabiegu.
W celu odniesienia trwałych korzyści z zabiegu zaleca się dostosowanie diety do indywidualnego fenotypu ? tzw. dieta metaboliczna, dbanie o właściwą podaż płynów i zwiększenie aktywności fizycznej.

CENA ZABIEGU 180 zł
PAKIET 5 ZABIEGÓW 800 zł

START O NAS DLA CIAŁA DLA TWARZY MASAŻE DLA DŁONI
I STÓP
ZABIEGI
UZUPEŁNIAJĄCE
KREM
DLA DZIECI
MEDYCYNA
ESTETYCZNA
TERAPIA
PIJAWKAMI
CENNIK SAUNA NA
PODCZERWIEŃ
Wykonanie strony: findable.pl
SPA ANNA Łódź